title

در سومین شب از دومین ماه سال، برنامه شبگردی خبرنگاران از پروژه‌های شاخص منطقه 1 به میزبانی شهرداری این منطقه برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی منطقه یک، در ابتدای این برنامه، سید حمید موسوی شهردار منطقه ۱ ضمن خوشامدگویی به خبرنگاران به معرفی این منطقه پرداخت و گفت: منطقه ‌یک با ۱۰۲کیلومتر مربع حریم استحفاظی، به لحاظ دارا بودن فضای اکولوژیک و طبیعی و همچنین سرمایه‌های انسانی، با حدود ۴۹۰هزارنفر جمعیت، از اهمیت خاصی برخوردار است. هرچند در بحث طرح تفصیلی اعلام شده که با توجه به سرانه انسانی، این منطقه باید حدود ۳۲۰هزار نفر جمعیت داشته باشد و این موضوع بیانگر تراکم بالای جمعیتی در این منطقه‌ است.

در ادامه خبرنگاران از پل چمران، اتصال بزرگراه ارتش به بزرگراه امام‌علی (ع) جنوب و تکمیل پروژه خیابان افتخاری بازدید کردند.

به گفته شهردار منطقه 1، پل چمران پروژه‌ای‌ست به طول ۶۵۵ متر که با احداث آن، بار ترافیک خیابان رشیدالدین فضل‌الله و میدان یمن کاهش پیدا می کند. اعتبار تخصیص یافته و هزینه احداث و بهره‌برداری این پروژه ۴۴ میلیارد تومان است. خاک‌برداری پل چمران به پایان رسیده و انتظار می‌رود در ماه جاری افتتاح شود.

موسوی همچنین با اشاره به پروژه اتصال شرق بزرگراه ارتش به جنوب بزرگراه امام‌علی(ع) گفت: این پروژه به طول ۳۰۰ متر از مطالبات اصلی مردم منطقه خصوصاً اهالی شهرک قائم و شهرک محلاتی بود. با احداث این پروژه، بار ترافیک دوربرگردان اقدسیه و بزرگراه ارتش کاهش پیدا می کند و گره‌های ترافیکی منطقه باز می‌شود. این پروژه ۱۵اسفند۹۷ آغاز شد و پس از گذشت حدود ۴۵روز، طی چند روز آینده افتتاح می شود.

تکمیل پروژه خیابان افتخاری هم آخرین برنامه‌ای بود که خبرنگاران از آن بازدید کردند. این پروژه به طول 2 هزار و 850 متر و با هزینه ۳۵ میلیارد تومان دارای دو دهنه غیرهمسطح است و با بهره‌برداری از آن، قسمت شرقی منطقه از حالت بن‌بست خارج می‌شود.


آمار بازدید کنندگان

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
14
159
1424
1424
4716
6892
451013

پیش بینی امروز
144

0.77%
13.99%
72.62%
1.12%
0.17%
11.32%
آنلاین (15 دقیقه گذشته):3
3 مهمان
صفر کاربر

IP شما:34.204.169.76